2 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi almak aslında sanılanın aksine, çok kolay! Uzakdoğu Asya seyahat planı olan kişileri için Vietnam vizesi nasıl alınır ? Vietnam vize istiyor mu ? sorular kafaları oldukça karıştıran bir soru. Çünkü Çevredeki ülkelerden en zorlu gibi görünen Vietanm Vizesi. Gelin şimdi bu Vietnam vizesini en kolay nasıl alırsınız ondan bahsedelim.

2 adımda vietnam vizesi nasıl alınır ?
2 adımda vietnam vizesi nasıl alınır ?

1 -Vietnam C1 Belgesi (Vietnam Vize Onay Mektubu) Temini

İlk olarak Vietnam C1 belgesi diğer adıyla da Vietnam Vize Onay Mektubu adında bir belge temin etmemiz gerekiyor. Bu belge adı üstünde vizenizin onaylandığını taahhüt ediyor. Bu belgeyi 2016 yılından beri Türkiye’de Türk vatandaşları için Vietnam vizesi hizmeti veren Vietnamavize.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Firma %100 güvenli çalışıyor, önce vize başvurusu yapılıyor, vizeniz çıktıktan sonra da ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. Hatta konsolosluğu arayarak belgenin teyitini gerçekleştirdikten sonra ödeme yapabilirsiniz.

Firma bilgileri :

Web : https://vietnamavize.com
Telefon / Whatsapp :
+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Instagram: @vietnamavize
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı firma yetkililerine mail veya whatsapp aracılığıyla ilettikten sonra 7-10 iş günü içinde belgeniz tarafınıza mail aracılığıyla iletilmektedir. Yani Vietnam vize başvurusu için dünyanın neresinde olduğunuzun bir önemi yok.

Vietnam C1 Belgesi Ücreti Nedir ?

Vietnam c1 belgesi ücreti tek girişli için 90 USD, Çoklu girişli için 110 USD’dir.

2- Vietnam Vizesini Havalimanında Almak

İlk adımımızı hallettik, sonraki adım Vietnam vizemizi pasaportumuza işletmek. Öncelikle bu c1 belgesi diğer adıyla Vietnam vize onay mektubu ile sorunsuz bir şekilde check’in işlemimizi yaparak uçağımıza biniyoruz.

Vietnam’a vardığımızda pasaport kontrolü öncesi bizi vize ofisi karşılıyor. Vize ofisindeki yetkililere pasaportumuzu, c1 belgemizi, 2 adet biyometrik fotoğraf, 25 USD vize işleme ücreti ve orda dolduracağımız basit bir Vietnam vize başvuru formu’nu teslim ederek vizemizi beklemeye koyuluyoruz. Ortalama 15-20 dk içinde vizemizi pasaportumuza işliyorlar ve sonrasında da sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçip Vietnam’a giriş yapıyoruz.

Vietnam Vizesini Konsolosluk Aracılığıyla Almak

Vietnam vizenizi arzu ederseniz Vietnam konsolosluğu aracılığıyla da alabilirsiniz. Tek fark vize işleme ücreti maliyeti farkı. Havalimanında ödenen 25 USD vize işleme ücreti, konsolosluklarda 40 USD – 110 USD’ye kadar değişebilmektedir.Ciddi bir maliyet farkı olduğu için bu belgeyi alan kişiler genellikle havalimanında almayı tercih etmekteler.

Vietnam Vizesini Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Vietnam vizesini havalimanında almak riskli değil. Çünkü temin ettiğiniz veya edecek olduğunuz Vietnam C1 belgesi, diğer adıyla vize onay mektubu sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmesi kalır. Uçağa binişte normalde vize sorulur, siz bu belgeyi göstererek uçağa binersiniz. Bunun sebebi zaten vizenizin onaylanmış olması. Havalimanına vardığınızda da vize ofisinden vizenizi sorunsuz bir şekilde alıp pasaport kontrolüne geçersiniz.

Uçak Biletimizi Vizemiz Onaylandıktan Sonra Alabilir Miyiz ?

Evet alabilirsiniz. Uçak biletinizin satın alınmış olmasına gerek yok. Sadece rezervasyon sunarak da Vietnam vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan, belgeniz geldikten sonra da içiniz rahat bir şekilde uçak biletinizi satın alarabilirsiniz.

Vietnam’da En Fazla Kaç Gün Kalabiliriz ?

Vietnam’da en fazla 25 gün kalabilirsiniz. Daha uzun süre kalabilmeniz için ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Ayrıldıktan sınra yeni bir vize başvurusu yaparak, tekrardan vize alıp ülkeye giriş yapabilirsiniz. Ülke içindeyken vizenizi uzatamıyorsunuz.

Yeşil Pasaport için Vietnam Vizesi Gerekiyor Mu ?

Hayır gerekmiyor. Yeşil pasaportlular 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Vietnam’da kalabilmektedirler. Bu konuda da çok spükülasyon var. Bazı vize kuruluşları yeşil pasaport için de Vietnam vizesi gerektiğini söylüyorlar fakat bu yanıltıcı bir bilgidir.Vize alarak boşuna ücret ödemeyin.

Vietnam’a Karayoluyla Girişlerde Vietnam Vizesi Durumu

Eğer Vietnam’a karayolu ile giriş yapmak istiyorsanız vizenizi pasaportunuza herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla işletmeniz gerekiyor. Aksi durumda kara sınırında Vietnam vizesi verilmemektedir. Bu prosedür sadece havayoluyla girişler için geçerlidir.

Not : Vietnam vizesi 2020 yılında’da aynı yöntemle alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir