Karayolu İle Girişlerde Vietnam Vizesi

karayolu ile girişlerde vietnam vizesi
karayolu ile girişlerde vietnam vizesi

Vietnam Vizesi

Gelen soruların arasında karayolu ile girişlerde vietnam vizesi ile alakalı çok soru olduğu için bunla alakalı da bir içerik yazmak istedik.

Vize onay mektubu (Vietnam C1 Belgesi) ile vietnam vizesi vizesini sadece havaalanından alabiliyorsunuz. Eğer ben vizemi sorunsuz bir şekilde önceden alıp;  karayolu ile Laos, Kamboçya veya Tayland üzerinden vietnama geçiş yapmak isterim derseniz  vize onay mektubunuzu  temin edip, Türkiyedeki, veya dünya üzerindeki herhangi bir  Vietnam Konsolosluğu aracılığıyla vizenizi önceden almanız gerekmektedir.

Vietnam C1 Belgesi Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi nasıl alınır ? başlığında bunu detaylı şekilde anlatmıştık zaten. Fakat tekrardan yenilemekte fayda var. Vize onay mektubu, yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla alınmaktadır. Vietnamda bulunan, güvenilir hem de türkçe destek sayfası olan http://www.vietnamavize.com  mail : vietnamavize@gmail.com  whatsapp : 0541 210 20 20  iletişim bilgileri üzerinden bu firmaya ulaşabilir. Sorunsuz bir şekilde vietnam vize onay mektubunuzu temin edebilirsiniz.

Vietnam’a Karayoluyla Giriş

Max 10 iş günü içerisinde Türkiyedeki Vietnam konsolosluğunu arayarak. Vize onay mektubuna (vietnam c1 belgesi) sahip olduğunuzu, vizenizi Türkiyede bastırmak istediğinizi söylüyorsunuz. Ankarada bulunmasanız bile  pasaportunuzu, vize onay mektubunuzu ve fotoğrafınızı göndererek 2-3 gün içerisinde size basıp geri gönderiyorlar. Haliyle bu şekilde vizenizi önceden aldığınız için Vietnam’a karayolu ile giriş yapabiliyorsunuz.

Eğer arzu ederseniz de dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla Vietnam vizesini pasaportunuza işletebilirsiniz.

Vietnam Vizesini Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Çünkü siz havalimanında onaylanmış bir vizenizi bastırıyorsunuz. Yeni bir vize başvurusu yapmıyorsunuz. Dolayısıyla herhangi bir risk teşkil etmemektedir.  Temin ettiğiniz c1 belgesi  sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Bu sebeple geriye sadece bastırması kalır. Pasaportunuz,  Vietnam C1 Belgesi ve 2 adet biyometrik fotoğrafla birlikte orda dolduracağınız basit bir formu teslim ediyorsunuz. Vize işleme ücreti olarak da 25 usd talep ediyorlar. Ortalama 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve size teslim ediyorlar. Daha sonrasında da sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolünden ülkeye giriş yapabiliyorsunuz.

Karayolu ile girişler vietnam vizesi sorusunu da böyle cevaplamış olduk.

2 Comments on “Karayolu İle Girişlerde Vietnam Vizesi”

  1. ben karayoluyla geçmek istiyorum yani bu belgeyle karadan girişlerde vize alamıyoruz dimi bu kötü olmuş.

  2. teşekkürler verdiğiniz bilgiler için çok faydalı oldu! 🙂 vize onay mektubu temin ettim ve vizemi konsolosluk aracılığıyla bastırdım. önümüzdeki ay gideceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir