Vietnam’da Yaşam Nasıl ?

vietnamda sosyal yaşam
vietnam’da yaşam

Vietnam Nerededir ?

Vietnam’ın kuzeyinde Çin, güneybatısında Kamboçya, kuzeybatısında Laos ve güneydoğusunda da Malezya bulunmaktadır.

Vietnam Ulaşım

Vietnamda hammade taşımacılığı Fransız sömürüsü döneminde geliştirilmiş, Vietnam Savaş’ından sonra da bu daha da modern bir hale gelmiştir. Ülkede başlıca ulaşım havayolu ile yapılmaktadır.Uçak biletleri oldukça ucuzdur.Ayrıca uzun yolculuk otobüsleri mevcuttur. Fiyatları da gayet uygundur. Onun dışında tren ağı çok fazla gelişmiş değildir.

Vietnam’ın Başkenti ve Şehirleri

Vietnam’ın başkenti Hanoi’dir. Sosyalist Cumhuriyet ile yönetilir ve 5 idari bölgeye ayrılır. Büyük şehirleri başlıca, Saigon,  Hai Phong, Can Tho, Bien Hoa, Da Nan, Vung Tou, Buan MaThuot Nha Trang ve Hue.

Vietnamda Konuşulan Diller

Vietnamda resmi dil Vietnamca. Aynı zamanda zamanındaki fransız sömürüsünden dolayı ülkede fransızca ve batıyla olan iletişimleriyle alakalı da ingilizce konuşulmaktadır.

Vietnam’a ne zaman gidilmeli ?

Vietnam’da tropikal iklim koşulları geçerlidir. Mayıstan Eylül ayına kadar ve Ekimden’de Nisan ayına kadar muson yağmurları etkisini gösterir. Mayıs ayında sıcaklıklar 40 dereceyi gösterebilmektedir. Vietnam’ı ziyaret etmek için en iyi zaman  Ekim – Aralık ve Mart- Nisan aylarıdır.

Vietnam’a nasıl gidilir ?

Vietnam’a Türkiye’den  ister direk ister aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Aktarmalı uçuşlar Tayland, Malezya ve Singapur üzerinden yapılmaktadır.

Vietnam Vizesi

Vietnam vizesi almak sanıldığı gibi zor değildir. Yerel bir acentenin sizin oraya tamamiyle turistik amaçlı gideceğinizi taahhüt etmesiyle  “vize onay mektubu” adında bir belge çıkartılır adınıza. Bunun için sadece pasaportunuzun kopyası, uçak bileti rezervasyonunuz ve hotel rezervasyonunuz gerekmektedir. Ücreti 100 $’dır, havaalanında 25 $ ödeyerek toplamda 125 $ a çok kolay bir şekilde vietnam vizenizi alabiliyorsunuz. Bunu güvenilir bir firmadan temin etmeniz gerekmektedir. Uzun zamandır, yüzlerce kişiye vizesi temin etmiş olan  www.vietnamavize.com mail : vietnamavize@gmail.com  whatsapp : 0541 210 20 20  üzerinden temin edebilirsiniz. Güvenirlerdir. Belgeniz çıktıktan sonra ödeme yaparsınız.

12 Comments on “Vietnam’da Yaşam Nasıl ?”

  1. vietnam vizesi nasıl alabiliriz, zorluğuyla alakalı bir takım şeyler okuyoruz gerçekten öyle mi ?

  2. Vietnam yarı serbest piyasa ekonomisi ile mi yönetilir acaba? Araştırma konum yarı serbest piyasa ekonomisi ve hiçbir bilgi bulamıyorum

  3. merhaba ;
    aylık gelirimiz karı / koca 4250 TL dir buda ortalama günümüz kuruna göre 1150 amerikan doları yapar bu ekonomi ile vietnamda yaşama durumumuz ne olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir