Vietnam Vizesi 2019 Yılında Nasıl Alınır ?

vietnam-vizesi-2019

Vietnam vizesi 2019 yılında da aynı yöntemle alınmaktadır. Prosedürde ya da kurallarda herhangi bir değişiklik yok. Hala bir çok kişi vietnam vizesi’nin alınmasının zorluğundan bahsetmektedir. Aslında o kadar zor değildir. Vietnam vizesi 2019 yılında da sadece pasaport görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonları sunarak online olarak temin edilebilmektedir.

Vietnam vizesi 2019 yılında nasıl alınır ?

Vietnam vizesi 2019 yılında da vietnam vize onay mektubu (vietnam vizesi c1 belgesi) temin edilerek, alınmaktadır. Vietnam c1 belgesi Vietnamda bulundan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla, ordaki göç idaresine başvuru yapılarak temin edilmektedir.

Vize onay mektubu (vietnam vizesi c1 belgesi) temin eden güvenilir bir türk firması var. Kendileri 2016 yılından beri aralıksız hizmet vermektedirler. Başvurunu yapıyorlar, belgeniz çıktıktan sonra ödeme yapıyorsunuz. Vizenizin çıkması konusunda da garanti veriyorlar. Bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitesi : https://www.vietnamavize.com
Telefon / Whatsapp : +90 541 210 20 20
E-mail : vietnamavize@gmail.com

Vietnam vizesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ?

Vietnam vizesi başvurusu için gerekli evraklar ;

 • Pasaport ilk sayfasının görüntüsü
 • Uçak bileti rezervasyonları

Vietnam vizesi başvuru süreci nasıl işlemektedir ?

Öncelikle vietnam vizesi başvurumuzu ilgili firmaya whatsapp veya mail aracılığıyla iletiyoruz. Ardından kendileri başvurunuzu yapıyorlar, ortalama 7-8 iş günü içinde de vize onay mektubu adında bir belge gönderiyorlar size. Belgenin örneğini ekliyorum.

vietnam-vizesi-c1-belgesi
vietnam-vizesi-c1-belgesi

Belgeniz geldikten sonra, bu belgenin çıktısını almanız ve yanınızda 2 adet biyometrik fotoğrafla birlikte 25 usd bulundurmanız kafi. Başka birşeye ihtiyacınız olmayacak. Bir de bunlara ek olarka havalimanında size vietnam vizesi başvuru formu doldurtacaklar. Bu basit bir from, nerde kalacaksınız, kaç gün kalacaksınız şeklinde sorular ve kimlik bilgilerini içeren bilgiler. Bunları teslim ettikten sonra çok kolay bir şekilde vizenizi alıp, pasaport kontrolüne geçerek Vietnam’a hoşgeldim diyebilirsiniz.

vietnam-vizesi-2019
vietnam-vizesi-2019

Vietnam vizesi hakkında merak edilenler

Görüldüğü üzere vietnam vizesi 2019 yılında da kolay, basit bir şekilde alınmaktadır.Yine aynı zamanda bazı sorular geliyor, bu soruları da cevaplamak isteriz.

 • Çift girişli vietnam vizesi almak istiyoruz mümkün mü, maksimum kaç gün alabiliriz ?
  Çift girişli vietnam vizesi alabilirsiniz. Sadece fiyat farkı var, tek girişli de 100 usd belge ücreti öderken ve havalimanında 25 usd vize işleme ücreti öderken, çift girişli vize için belge ücreti olarak 120 usd, havalimanında da 50 usd ödemeniz gerekmektedir.
 • Vietnam için maksimum kaç gün kalabiliriz ?
  Vietnam Türk vatandaşları için maksimum olarak 25 gün kalış süresi vermektedir.
 • Vietnama karayoluyla girmek istiyoruz mümkün mü ?
  Evet mümkün fakat daha öncesinde vizenizi pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir. Bunu herhangi bir konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • Konsolosluk aracılığıya işletme durumumuzda ne gibi bir prosedür işliyor ?
  Öncelikle firmaya konsolosluk aracılığıyla alacağınızı bildirmelisiniz. Sonrasında göçmenlik idaresinden vizenizi işletmek istediğiniz konsolosluğa vizenizi orda işleteceğinize dair bir faks gönderiliyor Ücret konusu konsolosluktan konsolosluğa değişiyor. Türkiyede bastırırsanız 110 usd talep ediyorlar, farklı ülkede bastırırsanız 50-60 usd gibi bir masraf oluyor. Havalimanında ise 25 usd.
 • Konsolosluk aracılığıya işletme durumumuzda ne gibi bir prosedür işliyor ?
  Öncelikle firmaya konsolosluk aracılığıyla alacağınızı bildirmelisiniz. Sonrasında göçmenlik idaresinden vizenizi işletmek istediğiniz konsolosluğa vizenizi orda işleteceğinize dair bir faks gönderiliyor Ücret konusu konsolosluktan konsolosluğa değişiyor.
 • Vietnam vizemizi havalimanında alırsak sorun yaşama ihtimalimiz var mıdır ?
  Hayır yoktur.Çünkü vietnam vize onay mektubunuz vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Geriye sadece bastırması kalır. Yani sorun yaşayacağınız herhangi bir ihtimal yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir