Online Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

online vietnam vizesi
online vietnam vizesi

Online vietnam vizesi, pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarıyla alınabilen bir vizedir. Vietnam vizesi için Avrupa, Amerika gibi ülke vatandaşları direk e-vize başvurusu yapabilirken Vietnam’ın belirlediği Türkiye’nin de içinde bulunduğu 25 riskli ülke vatandaşlarına sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla vietnama vize temin edilmesi sağlanmaktadır. Burda önemli husus, bu belgeyi güvenilir bir firma üzerinden temin etmektir.

Online Vietnam Vizesi

Online Vietnam vizesi, alabilmek için öncelikle vietnam c1 belgesi, diğer adıyla vietnam vize onay mektubu adında bir belge temin etmemiz gerekmektedir. Bu belge bizim Vietnam’a belirli tarihler arasında girip, çıkacağımızı ve tamamen turistik amaçlı geldiğimizi taahhüt eden bir belgedir.

Bu belgeyi 2016 yılından beri online vietnam vizesi temin eden Vietnamavize.com üzerinden temin edebilirsiniz. Sizden talep edilen sadece pasaportunuzun ilk sayfası ve uçak bileti rezervasyonları. Belgeniz ortalama 7 iş günü içinde mail ortamında iletilmektedir. Ödemeyi firmaya belge çıktıktan sonra ve arzu ederseniz konsolosluğu arayıp belgenin geçerliliğini teyit ettikten sonra gerçekleştirebiliyorsunuz.

Vietnam C1 Belgesi ücreti nedir ?

Vietnam vizesi c1 belgesi ücreti 90 usd’dir. Bunun dışında, vizenizi eğer havalimanında pasaportunuza işletmek isterseniz 25 usd de vize işleme ücreti vardır. Bunun dışında ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Firma bilgileri :
Web : https://vietnamavize.com
Mail : vietnamavize@gmail.com
Whatsapp / Tel : +90 541 210 20 20

Instagram : @vietnamavize

Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ?

Vize onay mektubumuzu temin ettikten sonra, geriye tek iş vizemizi pasaportumuza işletmek. İstersek konsolosluk aracılığıyla, istersek de havalimanında, vizemizi pasaportumuza sorunsuz bir şekilde işletebiliyoruz. Vize onay mektubu, bizim vizemizin onaylandığını taahhüt eder geriye sadece işletmesi kalır. Bu belgeyi temin eden kişilerin %90’ı vizelerini havalimanında almayı tercih ediyorlar. Bunun sebebi vize işleme ücretinin havalimanında 25 usd, konsoloslukta 110 usd olmasıdır.Vietnam’a vardığımızda pasaport kontrolü öncesinde bulunan vize ofisine giderek pasaportunuz, vize onay mektubunuz, 2 adet biyometrik fotoğraf ve orda dolduruacağınız basit bir başvuru formunu vize yetkililerine teslim ederek ortalama 15 dakika içinde vizenizi alabiliyorsunuz.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli mi ?

Vietnam vizesini havalimanında almak riskli değildir. Çünkü sizin temin ettiğiniz c1 belgesi , diğer adıyla vize onay mektubu vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve daha önce de belirttiğimiz gibi geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmesi kalır.

Karayoluyla Girişlerde Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Karayoluyla girişlerde Vietnam Vizesi alınmamaktadır. Sınırda vize işleme uygulaması sadece havayoluyla girişlerde geçerlidir. Eğer karayoluyla giriş yapmak istiyorsanuz vietnam vizesi c1 belgenizi temin ettikten sonra dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz.

Vietnam’da Kalış Süresi Nedir ? Bu süre uzatılabilir mi ?

Vietnam’da kalış süresi Vietnam vizesi 2020 yılı için ı için en fazla 25 gündür. Eğer bu süreyi uzatmak isterseniz ülkeden ayrılıp Tayland, Kamboçya gibi yakın bir ülkeye geçerek yeni bir vize başvurusu yapabilir. Daha sonrasında tekrardan ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir