Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam Vizesi

vietnam vizesi
vietnam vizesi

Vietnam vizesi nasıl alınır ? sorusu birçok kişi tarafından merak konusu. Bunun sebebi bir çok platformda (ekşisözlük ve çeşitli bloglarda) kafa karıştırıcı yazılar yazılması. Tüm bu yazılanları unutun. Vietnam vizesi almak çok kolay. Tüm detaylarını sizinle paylaşıyoruz. Öncelikle Vietnam C1 Belgesi adında bir belge temin etmemiz gerekiyor. Bu belgeyi sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla temin edebiliyoruz.

Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Temin Edilir ?

Vietnam C1 Belgesi, diğer adıyla Vietnam vize onay mektubu sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesinin yine aynı şekilde orada bulunan göç idaresine sizin Vietnam’a tamamen turistik amaçlı gideceğinizi ve belirli tarihler arasında giriş-çıkış yapacağınızı taahhüt etmesiyle alınan bir belgedir.

Peki bu bu belgeyi nasıl temin ederiz ? Bu konuda yıllardır kendini kanıtlamış, bir çok ünlü gezgine de Vietnam Vizesi temin etmiş güvenilir firma olan Vietnamavize.com üzerinden sorunsuz bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için sizden sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı mail veya whatsapp aracılığıyla göndermenizi istiyorlar. Herhangi bir şekilde ön ödeme yapmıyorsunuz. 7-10 iş günü içinde tarafınıza belgenizi mail ortamında iletiyorlar ve size şöyle bir imkan sunuyorlar, konsolosluğu arayarak belgenin doğruluğunu kontrol ettirebiliyorsunuz. Ardından da ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. @vietnamavize instagram hesapları üzerinden de referanslarından kareler paylaşıyorlar. İncelyebilirsiniz. Firma bilgileri aşağıda paylaşıyorum

Firma bilgileri :
Web : https://vietnamavize.com
Mail : vietnamavize@gmail.com
Whatsapp / Tel : +90 541 210 20 20

Instagram : @vietnamavize

Vietnam C1 Belgesi Ücreti Nedir ?

Vietnam C1 Belgesi ücreti, tek girişli vize için 90 USD‘dir. Çoklu girişli için 110 USD‘dir. Arzu edenler için ekspress başvuru seçeneği de bulunmaktadır. Mevcut başvuru sürecini 5 iş gününe düşürebilmektedirler.

Havalimanında Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Temin ettiğiniz Vietnam C1 Belgesi‘nin (Vize onay mektubu) çıktısıyla birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmamız yeterli oluyor. Direk bu belgeyle check’in işlemi yapıp, sorunsuz bir şekilde Vietnam’a gidebiliyorsunuz. Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Oraya; pasaport, c1 belgesi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve orda dolduracağınız basit bir vize başvuru formu var. Bunları teslim ettikten sonra ortalama 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işleyip size teslim ediyorlar.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli mi ?

Hayır değil. Çünkü siz havalimanına gittğinizde yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız. Hali hazırda onaylanmış vizenizi bastıracaksınız. Dolayısıyla herhangi bir sürprizle karşılaşma riskiniz yok.

Vietnem Vizesini Konsolosluk Aracılığıyla Alabilir miyiz?

Evet. Arzu ederseniz Vietnam vizesini Vietnam konsolosluğu aracılığıyla alabilirsiniz. Yalnız vize işleme ücreti olarak 110 USD talep etmektedirler. Belge ücreti 90 usd + 110 usd şeklinde toplamda 200 USD gibi bir mablağa mal olmaktadır. Havalimanında almanız durumunda bu maliyet 90 USD + 25 USD toplamda 115 USD‘ye mal olur. Çok daha hesaplı olduğu için genellikle havalimanında almak öncelikli tercih olmaktadır.

Vietnam vizesi en fazla kaç günlük verilmektedir ? Vietnam Vizesini Vietnam’dayken uzatmak mümkün mü?

En fazla 25 gün kalış süresi verilmektedir. Ordayken uzatmanız mümkün olmamaktadır. Eğer daha fazla kalmak isterseniz, yakın bir ülkeye geçip ordan tekrardan vize başvurusu yaparak belgeniz geldikten sonra Vietnam’a ikinci kez giriş yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere vietnam vizesi almak çok kolay! Şimdiden size iyi seyahatler 🙂

Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı şekilde temin edilmektedir.

2 Comments on “Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?”

  1. Yaş sınırı yokmu vize almak için?SGK emeklileri için de sigorta yaptırmak gerekiyormu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir