Vietnam Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Vietnam Vizesi

Vietnam vizesi gerekli evraklar, Vietnam’a gitmek isteyenler için öncelikli merak konusu.Vietnam vizesi biraz komplike görünse de aslında alınması dünyanın en kolay vizelerinden biridir. Sadece vize onay mektubu diğer adıyla da vietnam c1 belgesi adında bir belgeye ihtiyacımız var. Bu belgeyi Türkiye’de 2016 yılından beri faaliyet gösteren Vietnamavize.com üzerinden temin edebiliyoruz.

vietnam vizesi gerekli evraklar
vietnam vizesi gerekli evraklar

Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Vietnam c1 belgesi (vize onay mektubu) sizin Vietnam’a turistik amaçlı gideceğinizi ve belirli tarihler arasında da giriş – çıkış yapacağınıza taahhüt eden bir belge. Bu belge yerel bir seyahat acentesinin sizin adınıza göç idaresine başvuru gerçekleştirerek alabildiği bir belgedir.

Bu belge başvurusunu yapabilmek için Vietnamavize.com‘a ulaşabilirsiniz. Firma bilgilerini paylaşıyoruz ;

Firma bilgileri :
Web : https://vietnamavize.com
Mail : vietnamavize@gmail.com
Whatsapp / Tel : +90 541 210 20 20

Instagram : @vietnamavize

Vietnam Vizesi Gerekli Evraklar

Firmaya ulaşarak sadece pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı whatsapp veya mail üzerinden iletiyorsunuz. Eğer uçak bileti rezervasyonlarınız yoksa sadece giriş – çıkış tarihlerinizi belirtirseniz onlar sizin adına göstermelik bir uçak bileti rezervasyonu düzenliyorlar.

Vietnam Vizesi Başvuru Süreci

Vietnam vizesi başvuru süreci ortalama 7 iş günü. 7 iş günü sonunda firma yetkilileri size belgenizi mail ortamında iletiyorlar. Bu belgenin çıktısını almanız ve yanınızda 2 adet biyometrik fotoğrafla birlikte 25 usd vize işleme ücreti bulundurmanız kafi. Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Pasaportunuzu, temin ettiğiniz vize onay mektubu (vietnam c1 belgesi), adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd’nizi teslim ediyorsunuz. Ortalama 15 dakika içinde vizeniz pasaportunuza işleniyor. Sonrasında da hızlıca pasaport kontrolüne geçip Vietnam’a giriş yapıyorsunuz.

Vietnam Vizesini Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Çünkü vietnam vize onay mektubu (c1 belgesi) Vietnam vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmeniz kalır. Yani Vietnam’a vardığınızda yeni bir vize başvurusu yapmayacağınız için vizenizi alamama gibi bir riskiniz bulunmamaktadır.

Vietnam’da en azla kalış süresi nedir ?

Vietnam’da kalış süresi Türk vatandaşları için en fazla 25 gündür. Bu sürenin üzerinde kalış süresi maalesef mümkün değildir. Eğer daha bu süreyi uzatmak isterseniz, ülkeden çıkıp yeni bir vize başvurusu yapıp, tekrardan ülkeye giriş yapabilirsiniz. Biraz zahmetli de olsa vizenizi uzatmanın tek yolu budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir