Vietnam vize istiyor mu ?

Google’da bir çok kişi Vietnam vize istiyor mu ? sorusunu aratmakta. Evet maalesef vietnam vize istiyor.

Bordo pasaport için kalış süresi

Bordo pasaportlu kişiler için maximum kalış süresi 28 gündür.  Bu sürenin üzerine çıkabilmek için  tekrardan çıkış-giriş yaparak, yani yakın herhangi bir ülkeye geçip ardından tekrar vietnama geçerek kalış süresi uzatılabilir. Yine aynı şekilde vize onay mektubu temin edilmesi gerekmektedir.

Yeşil pasaport için kalış süresi ve vize durumu

Yeşil pasaporta sahip kişiler için vietnam vize istememektedir. Yeşil pasaportlu kişiler vietnamda 3 ay boyunca sorunsuz bir şekilde kalabilmektedirler. Bordo pasaportlular gibi vize ile uğraşmak zorunda değiller.

Vietnam vizesi nasıl alınır ?

Vietnam vizesi, şuradaki yazıda belirttiğimiz gibi vize onay mektubu ile sorunsuz bir şekilde kapıda alınabilmektedir. Eğer arzu ederseniz vize onay mektubunu temin ettikten sonra Türkiyedeki konsolosluk aracılığıyla vizenizi pasaportunuza işletip, burdan işletmiş şekilde gidebilirsiniz. Ya da linkini paylaştığımız yazıda belirttiğimiz gibi vietnam vize onay mektubu ile çok fazla uğraş vermeden Vietnam’a vardığınızda kapıda sorunsuz bir şekilde ekstra bir 25 $ ödeyerek vizenizi alıp, ülkeye giriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden bir çok spekülasyon var, kapıda vize alırken sorun yaşatıyorlar şeklinde. Ancak bu tarz söylemlere kulak asmayınız. Kapıda sorunsuz bir şekilde vize alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Vize onay mektubunu nasıl temin edebilirim ?

Vietnam vize onay mektubunu, vietnamda yerel bir seyahat acentesinin türkçe destek sayfası olan vietnamavize.com sitesi üzerinden sorunsuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Detaylı iletişim bilgileri aşağıdadır.

Website : http://www.vietnamavize.com

E-mail : vietnamavize@gmail.com

Telefon / Whatsapp : 0541 210 20 20

 

 

One Comment on “Vietnam vize istiyor mu ?”

  1. Çok teşekkür ederim! Thailand’daydım, ordaki konsolosluğa başvurdum ama biraz beni yordular açıkcası. Reddedildim.. Nasıl giricem bu vietnama düşünürken sizin yanınıza denk geldim, açıkcası eşim de vietnam’a girmeyi çok istiyordu. Yazınızda bahsi geçen http://www.vietnamavize.com üzerinden başvurumuzu yaptık ve c1 belgemizi aldık sorunsuz bir şekilde vietnama giriş yaptık. Ne kadar teşekkür etsem az. sağolun varolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir