Vietnam’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Bu yazımızda Vietnam’da mutlaka görülmesi gereken yerleri paylaşacağız.Aynı zamanda Vietnam’da nereler görülmeli, vietnam gezi tavsiyeleri, vietnam’da görülecek yerleri kapsayan bir yazı olsun istedik. Vietnam Kuzeyiyle, Güneyiyle, Orta bölgesiyle olsun görülmesi gereken harika bölgeler barındırmakta. İnsanı gerçekten doğasıyla olsun, kültürüyle olsun mest etmekte. Bu paylaştığımız sadece 9 yer, çok daha fazlası olduğunu unutmayın. Vietnam mutlaka keşfedilmesi gereken bir yer!

1 – Hoi An Ancient Town

Fenerlerin aydınlattığı bir şehir! Rengarenk, canlı, efsane bir küçük şehir. Gece atmosferi ise gerçekten apayrı. İnsana kendini gerçekten çok iyi hissettiriyor. Fotoğraf çekmeyi seven insanlar bu harika fotoğraflar yakalayacaktır bu şehirde. Aynı zamanda romantizmi iliklerinize kadar yaşayabilirsiniz.

2- Halong Bay

halong bay - vietnam

Denizin içindeki olan kayaların oluşturduğu bu körfeze Halong Bay denilmektedir. Halong Körfezi anlamına geliyor. Burada dolaşırken harika bir ambiyansa şahit olacaksınız! Buraya genel olarak insanlar tur şirketleri aracılığıyla gidiyorlar ve tur şirketleri size kendinize ait odanızın olduğu gemide ağırlıyorlar. Harika bir gezi deneyimi. Ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında Halong Bay!

3- Savaş Kalıntıları Müzesi

savaş kalıntıları müzesi
savaş kalıntıları – müzesi

Tarihte önemli bir yer eden Vietnam Savaşından kalma her türlü hafızanın ve eşyanın bulunduğu Ho Chi Minh Savaş Kalıntıları Müzesi de elbette mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.İnsanların neler yaşadığını ve o dönemde yaşanan olayların empati kurularak daha iyi anlanması ve tanık olunması açısından görülmesi kayda değer bir yer.

4- Chu Chi Tunnels

chu chi tünelleri - vietnam

Vietnam savaşına burada da tanıklık edeceksiniz. Chu Chi Tünelleri Vietnam Savaşında kullanılan, yerel altı tünellerine verilen isim. Orada bulunan bu tünelleri, oradaki savaştan kalma savaş malzemlerini, bubi tuzaklarını, kullanılan savaş taktiklerini görebileceğiniz bir yer.

5- Thuan Tinh Island

Thuan Tinh adası, gölü ve pazarıyla gönülleri fetheden ve burada bulunan nehirde harika bir tekne turu yaparak, yemek yapabilir ve daha önce tatmadığınız meyveleri deneyebilirsiniz. Yemek turları burda çok yaygın ve bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

6- Vietnamase Women’s Museum

vietnam kadın müzesi
vietnam kadın müzesi

Burada Vietnamlı yerel kadınların giydiği geleneksel kıyafetlere şahit olacak ve dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın kadınların heryerde aynı kaderi paylaştığını öğreneceksiniz.

7- Phuong Nha Caves

Phong Nha Mağaraları

Çok büyük mağaraların içlerinden geçerek çeşitli renkte kayalar görebileceğiniz bir yer Phong Nha Mağaraları. Bu bölge de dünyadaki sayılı yerlerden biri.Bugüne kadar bozulmadan çok iyi korunarak gelmiş. Vietnamlılar açısından da çok önemli bir yer burası.

8 – Muong Hoa Valley

muong hoa valley

Vietnam’ın geleneksel yaşamını burada görebilirsiniz. Tam bir doğa harikası! Pirinç tarlaları, kabileler, kayalar, nehirler ve burada yaşayan yerel halk. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler!

9- Trang An Grottoes

Trang An Grottoes

Eğer buraya giderseniz emin olun ayrılmak istemeyeceksiniz ve mümkün mertebe çok daha uzun süre kalmak isteyeceksiniz. Mağaralar, harika yeşil doğa,  vadiler muhteşem bir görüntü sizi bekliyor olacak.

Vietnam vizesi nasıl alınır ?

Bu yerlere gitmek için öncelikle vize temin etmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak vietnam vizesi‘ni nasıl alabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir