Vietnam İçin En Fazla Kaç Gün Vize Alınabilir ?

Vietnam’da en fazla kaç gün kalınabilir ?

vietnam vizesi kaç gün
vietnam vizesi kaç gün

Vietnam’da en fazla kaç gün kalınabilir sorusu, oldukça merak edilen bir konu. Çünkü Vietnam Türk vatadandaşları için şuanda maximum 25 gün kalış süresi vermektedir. Avrupa, Amerika ve bazı diğer ülkeler için daha fazla kalış imkanları tanınsa da  3,6,12 aylık gibi Türk vatandaşları riskli ülkeler kategorisinde değerlendirildiği için

25 günden daha fazla kalmanın bir yolu var mı ?

Evet var. Şöyle bir durum, vizeniz bitmeden önce yeni bir vize onay mektubu temin ediyorsunuz. Ülkeye giriş, çıkış yaparak bir 25 gün daha kalış süresi elde edebiliyorsunuz.Her ne kadar uğraşlı bir iş olsada Vietnam’da uzun süreli kalmanın tek yöntemi bu.

En kolay ve en ucuz şekilde hangi ülkelere geçiş yapılabilir ?

Kamboçya ve Tayland. Buralara kara yoluyla geçiş yapabilir, daha uygun maliyete bu işi halledebilirsiniz. Tayland karayoluyla girişlerde 15 gün kalış süresi vermektedir, vize için ekstra para ödemezsiniz. Ancak Kamboçya kapıda 35 $ civarı vize ücreti almaktadır.

Vietnam’a karayolu ile giriş yapabilir miyiz ? Vizemizi kara sınırında işletebilir miyiz ?

Vietnam’a karayolu ile giriş yapabilirsiniz fakat vizenizi karayoluyla girişlerde alamamaktasınız. Eğer Vietnam’a karayoluyla giriş yapmak istiyorsanız vizenizi herhangi bir Vietnam Konsolosluğu aracılığıyla almak durumundasınız. Tabi öncelikle vize onay mektubunuzu  (vietnam c1 belgesi) temin etmeniz gerekir.

Vietnam c1 belgesi nedir ? Nasıl alınır ?

Vietnam c1 belgesi,  sizin Vietnam vizenizin onaylandığını taahhüt eden ve  Vietnam’da bulunan göç idaresi aracılığıyla temin edilen bu belgeyi  2016 yılından beri Türk vatandaşları için  Vietnam C1 Belgesi temin eden Vietnamavize.com üzerinden temin edebilirsiniz.  Tek yapmanız gereken şey, pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı  Whatsapp veya Mail aracılığıyla firma yetkililerine ulaştırmanız. vietnamavize@gmail.com veya +90 541 210 20 20 whatsapp numarası aracılığıyla belgeleriniz iletebilir. Başvurunuz yapıldıktan sonra 10 iş günü içinde vietnam c1 belgeniz elinizde olacaktır.

Bu belgeyle arzu ederseniz herhangi bir konsolosluk aracılığıyla Vietnam vizenizi pasaportunuza işletebilir. Arzu ederseniz de havalimanında pasaport öncesi bulunan vize ofisinde vizenizi alabilirsiniz.  Farkı nedir diye soracak olursanız; farkı  eğer vize havalimanında işlenirse 25 usd gibi bir meblağ ödeniyor, konsolosluk aracılığıyla ise 110 usd talep ediyorlar.

Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesini havalimanında çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Sadece pasaportunuzu, temin ettiğiniz vietnam c1 belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğraf, orda dolduracağınız basit bir başvuru formu teslim ederek vizenizi bastırabiliyorsunuz. Daha öncede de belirttiğimiz gibi 25 usd’de vize işleme ücreti ödüyorsunuz. Ortalama 15-20 dk’lık bekleme süresinden sonra vizenizi pasaportunuza işliyorlar.

One Comment on “Vietnam İçin En Fazla Kaç Gün Vize Alınabilir ?”

  1. ben 3 ay kalmak istiyorum ama sanırım mümkün değil. yazınızda anlattığınız gibi anca giriş çıkış yapabiliriz gibi görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir