Vietnam’a Nasıl Gidilir ?

vietnam'a nasıl gidilir
vietnam’a nasıl gidilir

Vietnam’a nasıl gidilir ? sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Şimdi bu soruyu cevaplayalım. Öncelikle bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir.

Pasaport nasıl alınır ?

 • Öncelikle kimliğinizde  t.c kimlik numaranızın yazması gerekmektedir.Eğer yazmıyorsa pasaport başvurusu yapamazsınız. Dolayısıyla nüfus dairesine gidip kimliğinizi yenilemelisiniz.
 • Pasaport için başvuru yapmanız için  kimlik kartınız ve 2 adet biyometrik fotoğrafınız yeterlidir.
 • Onun dışında kaç yıllık pasaport istiyorsanız mesela 10 yıllık istiyorsanız  20.05.2017 itibariyle  harç, defter bedeliyle birlikte 667 TL. Detaylı bir şekilde harç ücretlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Harç bedelini vergi dairesine yatırıp, dekont, kimlik ve biyometrik fotoğraflarınızla birlikte başvuru yapıyorsunuz.
 • 1 hafta içinde pasaportunuz evinize kargolanıyor. Çok basit bir işlem. Artık pasaportunuz var.

İlk aşamayı hallettik. Vietnam’a nasıl gidilir ?  sorusunda, 2. aşamaya geçebiliriz. Sonraki aşamamız vietnam vizesi. Vietnam vizesi nasıl alınır?, bunu da şurada detaylı bir şekilde anlatmıştık.Yinede kısaca bilgi verelim.

Vietnam vizesi nasıl alınır ?

 • Normal yollardan başvurularda yani konsolosluk aracılığıyla başvurularda vietnam vizesi almak Türk vatandaşları için biraz zorlu bir işlem.
 • Bu neden danışmanlık aracığıyla vize onay mektubu almanız gerekmektedir. 0541 210 20 20 numarasını ararsanız veya whatsapp üzerinden yazarsınız size yardımcı olacaklardır.Dilerseniz vietnamavize@gmail.com‘a mail de atabilirsiniz.
 • Sizden sadece pasaport bilgileriniz talep ediyorlar ve max 10 iş gününde vize onay maktubunuzu iletiyorlar.
 • Sizden önceden herhangi bir şekilde talep edilmiyor. Vize mektubunuz çıkıyor, kesin bir şekilde emin oluyorsunuz ve ardından ödemenizi yapıyorsunuz.Bunun maliyeti size 100 $ oluyor. Garantili ve risksiz bir işlem. Bu konuda güvenebilirsiniz.
 • Vize onay mektubunuzu aldıktan sonra vietnam’da havalimanına varıyorsunuz ve ordaki yetkililere 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaportunuz ve vize onay mektubunuzu veriyorsunuz sonrasında da 25 $ ödeme yapıyorsunuz.
 • Herşey tamam.. Ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Vizemiz de tamam. Uçak biletinden bahsedebiliriz.

Vietnam’a uçak bileti nasıl alınır ?

Vietnam’a uçak bilet fiyatları ortalama 2500-3000 tl düzeyindedir. Tabi bu ne zaman aldığınıza bağlı olarak değişir. Skyscanner.com.tr websitesine girerek belirlediğiniz tarihleri seçerek uçak bilet fiyatlarını kontrol edebilirsiniz.Eğer ucuza bilet bulmak istiyorsanız, aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu sayede vietnam’a ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Ayrıca destek isterseniz yine aynı şekilde üstte vize için verdiğimiz iletişim bilgilerinden ulaşıp, istediğiniz konuda danışmanlık alabilirsiniz.

3 Comments on “Vietnam’a Nasıl Gidilir ?”

 1. vietnamda sevgilim var onunla evlenmeyi düşünüyoruz ama herhangi bir şekilde dilim yok oraya nasıl gidebileceğim hakkında fikrimde yok bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz oraya gidebilmem için tüm işlemleri halledebiliyormuyuz ?

  1. merhabalar biz sadece bilgilendirme amaçlı bir siteyiz. bu konuda güvenilir referanslarımız mevcut. 0541 210 20 20 veya vietnamavize@gmail.com mail adresinden kendilerine ulaşabilirsiniz. size fazlasıyla yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir