Vietnam C1 belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Vietnam C1 Belgesi

Bilindiği üzere normal şartlarda Türkiyeden vize almak Türk Vatandaşları için oldukça zordur.Vietnam C1 Belgesi olarak da geçen  Vietnam vize onay mektubu (vietnam visa approval letter)  prosedürle uğraşmadan havaalanında  kolay vize almanızı ve  Vietnam’a girmenizi sağlar.

Vietnam C1 Belgesi , Vietnamda bulunan yerel bir turizm acentesi aracılığıyla ile sizin adınıza göçmenlik bürosundan alınan bir belgedir. Bu belge sizin Vietnam’a tamamen turistik amaçlı geldiğinize dair verilen taahhütle alınan belgedir. Bir nevi turizm acentesinin size sponsor olmasıdır.

Vietnam C1 Belgesi Kolayca Nasıl Alınır ?

Vietnam vize onay mektubu, daha önce de bahsettiğimiz üzere yerel bir seyahat acentesinin size sponsor olmasıyla alınır. Seyahat acentesi sizden  uçak bileti rezervasyonu, kalacak yer rezervasyonu ve pasaport bilgilerinizi talep ederek vize mektubunuzu max. 10 iş günü içerisinde alır ve size mail yoluyla iletir. Siz bu belgenin çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

Yerel bir seyahat acentesine nasıl ulaşırım ?

Vietnam’da yerel bir seyahat acentesine ulaşmanıza gerek yoktur. Bu konuda bazı artniyetli kişiler sahte belgeler üretmekte ve insanları mağdur etmektedirler. Türkiyede bazı vize danışmanlık acenteleri  anlaşmalı oldukları yerel seyahat acenteleri aracılığıyla size vize onay mektubu temin edebilmektedirler. Bu tarz güvenilir firmalar aracılığıyla vize onay mektubunuzu temin etmeniz sizin için daha güvenli olur.

Vietnam C1 Belgesi için güvenilir bir firmaya nasıl ulaşırım ?

Bu konuda daha önce birçok kişiye vize onay mektubu temin etmiş, güvenilir bir  firma olan Vietnamavize.com  üzerinden sorunsuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Ayrıca mail adresleri; vietnamavize@gmail.com. Ödemeyi sizden belgeyi temin ettikten sonra talep etmektedirler. Bu açıdan da %100 güven oluşturmaktadırlar.

Evraksız vietnam vizesi mümkün mü ?

Evet mümkün. www.vietnamavize.com gibi vietnam vize onay mektubu temin eden firmalar sizden sadece pasaportunuzu talep ederler onlar ön uçak bileti ve  kalacak yer rezervasyonunuzu hallederler.Bu durumda mektubunuz çıkmadan uçak bileti almanıza gerek kalmaz. Paranızı riske atmazsınız. Belgeniz temin edilir. Ardından belirtilen tarihler için uçak biletinizi satın alır ve kalacak yer rezervasyonunuzu yaptırırsınız. Evraksız vietnam vizesi sizler için %100 güvenli bir işlem olacaktır.

Vietnam vizesi ücreti nedir ?

Vietnam vizesi ücreti toplamda 115 USD‘dir. C1 belgesi ücreti 90 USD ve  havalimanında vize işleme ücreti 25 USD’dir. Bu tek girişli Vietnam vizesi için geçerlidir. Çoklu girişli Vietnam vizesi için  c1 belgesi ücreti 110 USD, vize işleme ücreti de 50 USD‘dir.

Vietnam C1 Belgesi Örneği

vietnam c1 belgesi
vietnam c1 belgesi

Vietnam vizesi havalimanında nasıl alınır ?

Vietnam c1 belgesi temin ettikten sonra vizenizi pasaportunuza işletmek için 2 adet opsiyonunuz var. Bunlardan biri  vizenizi pasaportunuza konsolosluk aracılığıyla işletmek, bir diğeri ise havalimanında işletmek. Arasındaki tek fark maliyet farkı. Her iki durumda da hali hazırda onaylanmış bir vizenizi pasaportunuza işletiyorsunuz. Yeni bir vize başvurusu yapmadığınız için havalimanında sorun yaşama riskiniz yok. Belgenizin çıktısı 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd bulundurmanız havalimanında vizenizi pasaportunuza işletmeniz için yeterli.

Havalimanına vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vizesi ofisine giderek orda basit bir vize başvuru formu dolduruyorsunuz ve üstte belirttiğimiz evrakları teslim ediyorsunuz. Ardından ortalama 15-20 dk içinde size pasaportunuzu vizeniz işlenmiş olarak teslim ediyorlar ve size de hızlıca pasaport kontrolüne geçiyorsunuz.

Çoklu Girişli Vietnam Vizesi Mümkün mü ?

Evet, çoklu girişli vietnam vizesi mümkün. Fakat çok uzun süreli kalış süresi vermiyorlar. Max. 25 gün kalış süresi veriyorlar. Eğer gidiş gelişiniz Vietnam üzerinden ve arada farklı bir ülkeye geçip tekrar Vietnam’a dönmek gibi bir düşünceniz varsa bu opsiyonu değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir